Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najłatwiej o duże i drogie

12 sierpnia 1996 | Gazeta | KM

W przyszłym roku grożą inwestorom większe wydatki na fiskusa

Najłatwiej o duże i drogie

Czy istotnie zapowiedź zmian w ulgach podatkowych spowodowała ożywione zainteresowanie inwestycjami mieszkaniowymi?

Przypomnijmy, że zaproponowane przez rząd zmiany ograniczyłyby oszczędność w kwocie podatku osób inwestujących w dom lub mieszkanie do 20 proc. poniesionych wydatków, oczywiście w ramach określonego limitu. Oznaczałoby to zmniejszenie podatkowych korzyści nawet o więcej niż o połowę w stosunku do dotychczasowych zasad w grupie podatników, których dochody objęte są 45-procentową stawką opodatkowania.

W Krakowie spokój

W Związkowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Krakowie odnotowuje się umiarkowane zainteresowanie nowymi lokalami. Są drogie, najłatwiej jest kupić mieszkanie duże, o powierzchni około stu metrów kwadratowych. Największym zaś powodzeniem cieszą się lokale niewielkie, do 50 mkw. Ceny nowych mieszkań na ogół przewyższają ceny mieszkań na rynku wtórnym i kształtują się od 1200 do 1600 zł za mkw. Im większy budynek, im więcej garaży i innych lokali użytkowych, tym niższa może być cena metra kwadratowego dla nabywców lokali mieszkalnych i niższe w przyszłości koszty eksploatacji. Najdroższe są mieszkania w niewielkich domach o kilku lokalach. Krakowskie spółdzielnie w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 829

Spis treści
Zamów abonament