Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nad Renem krótsza dniówka i dłuższy wypoczynek

28 listopada 2011 | Prawo i praktyka | Georg Jaster

Nawet pół roku może trwać w Niemczech sprawdzanie pracownika. Tyle bowiem maksymalnie wynosi angaż na okres próbny. Potem jest wybór między kontraktem na czas określony i nieokreślony

Po próbie – podobnie jak w Polsce – pracodawca wiąże się umową na czas nieokreślony bądź określony, ale maksymalnie ta ostatnia może trwać dwa lata. Kolejne porównania polskiego i niemieckiego systemu prawa pracy już nie wykazują takiej zgodności.

Na część etatu

Charakterystyczne i często spotykane w Niemczech jest zatrudnianie w niepełnym wymiarze czasu. Taka praktyka ma tam dwa podłoża. Po pierwsze, chodzi o pracowników z małymi dziećmi. Mając je, jest bowiem niezwykle trudno wykonywać pracę w pełnym wymiarze czasu.

Możliwość zatrudnienia np. na pół etatu daje natomiast szansę zatrzymać u siebie pracownika, a pracownikowi – pogodzić opiekę nad potomstwem z aktywnością zawodową. Do tego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9092

Spis treści
Zamów abonament