Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przy podnajmie niepotrzebna ewidencja

20 grudnia 2011 | Prawo i praktyka | Przemysław Bogusz

Czynsz najmu samochodu osobowego może być kosztem firmy w pełnej wysokości. Jednak wyłącznie w sytuacji gdy sama go nie wykorzystuje, tylko podnajmuje

- Prowadzę działalność gospodarczą, wynajmuję samochód osobowy od innej firmy. Czy jeśli zdecyduję się na jego podnajem (oddanie do odpłatnego używania osobie trzeciej), będę mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów opłacany przez siebie czynsz najmu, bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu? – pyta czytelnik.

Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 46 ustawy o PIT nie uważa się za koszty uzyskania przychodów poniesionych wydatków z tytułu używania niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych samochodu osobowego, w tym także stanowiącego własność osoby prowadzącej działalność gospodarczą, na potrzeby działalności gospodarczej podatnika – w części przekraczającej kwotę wynikającą z pomnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu przez stawkę za 1 km...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 9111

Wydanie: 9111

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament