Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ciśnieniomierz służby zdrowia

23 grudnia 1996 | Gazeta | AF

W ciągu miesiąca negocjacji trzy sprawy rozstrzygnięto na "tak", dwie na "postaramy się" i sześć na "mamy odrębne stanowisko"

Ciśnieniomierz służby zdrowia

Aleksandra Fandrejewska

Sformułowanie i podpisanie w zeszłym tygodniu komunikatu nie zakończyło protestu pracowników ochrony zdrowia. Nie doprowadzono nawet do zbliżenia poglądów w podstawowych kwestiach. Aktualne są prawie wszystkie postulaty protestujących. Dokument wieńczący negocjacje nie jest protokołem rozbieżności -- reprezentacje czterech protestujących organizacji podpisały go po to, by "skonsultować z organami statutowymi". Wydawać by się mogło, że rząd i związki oraz samorządy zawodowe istniejące w służbie zdrowia zakończyły właśnie pierwsze spotkanie i napisały wstępny protokół rozbieżności, a nie negocjowały ze sobą dokładnie od miesiąca.

Przez ten ostatni miesiąc przedstawiano swoje opinie. Nie była to jednak "burza mózgów", której celem jest wymyślenie najlepszej koncepcji, a ciągłe powtarzanie tych samych argumentów. Krzysztof Madej, szef samorządu lekarskiego, powiedział tuż przed marszem protestacyjnym lekarzy 13 września, że kryzys związany z niemożnością reformowania ochrony zdrowia wynika z braku komunikacji. Siedem rozmów negocjacyjnych dowiodło, że miał rację. Nie zażegnano konfliktu,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 947

Spis treści
Zamów abonament