Triumf hartu ducha

11 września 2013 | Sport | Krzysztof Rawa
Rafael Nadal wygrał w Nowym Jorku drugi raz
źródło: AP

Ostatni wielkoszlemowy finał w tym roku wygrał Rafael Nadal. Pokonał Novaka Djokovicia 6:2, 3:6, 6:4, 6:1.

W Nowym Jorku zagrali o tytuł już trzeci raz, były cztery sety twardej walki z długimi wymianami (najdłuższa miała 54 odbicia), wzlotami z obu stron i intensywnością gry godną finału.

Zwyciężył Nadal, choć nie zanosiło się na ten sukces od początku. Kiedy wynik brzmiał 6:2, 3:6, 1:3 (patrząc od strony mistrza z Hiszpanii), wydawało się, że jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Najlepszy gem finału łatwo wybrać: w trzecim secie przy stanie 4:4 i serwisie Hiszpana Djoković prowadził 40-0. Wtedy Nadal zagrał przez kilka minut tak, że odebrał wiarę rywalowi.

– Był bezbłędny. Serwował świetnie, biegał do siatki, odbijał...