Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dopłata niższa niż koszty płac

14 października 2013 | Prawo i praktyka | Robert Jasiński

PROGRAMY | Występując z wnioskiem o unijne dofinansowanie warto wziąć pod uwagę to, że nie wszystkie wydatki 
na wynagrodzenia osób pracujących przy projekcie można rozliczyć w zakresie dotacji.

Podmioty realizujące projekty współfinansowane z funduszy europejskich często stają przed decyzją, na jakich warunkach zatrudnić personel, który ma go realizować. W składanych wnioskach informacje o zatrudnieniu często są podawane ramowo (np. zatrudnienie na etat czy też umowę cywilnoprawną). Nierzadko zdarza się jednak, że zespół piszący wniosek o dofinansowanie projektu nie zdaje sobie sprawy z finalnych rozwiązań, które trzeba będzie podjąć, aby zrealizować przedsięwzięcie.

Źródło finansowania

W każdym ze współfinansowanych przez Unię Europejską projektów istnieje katalog dopuszczalnych wydatków. W zależności od rodzaju projektu, instytucje odpowiedzialne za prawidłowe finansowanie beneficjentów opierają się na wytycznych co do kwalifikowalności wniosków. W dokumencie tym znajdziemy też informacje na temat zasad wynagradzania, jakie są akceptowane przez instytucję płatniczą i które zostaną uznane jako koszty kwalifikowane, czyli takie, na które instytucja zgodzi się pokryć dotacje, nie żądając ich zwrotu.

Najczęstsze dofinansowania, jakie uzyskują beneficjenci, to dopłaty z programów operacyjnych w związku z Narodową Strategią Spójności. Każdy z programów pomocowych określa, na jakie typy różnorodnych przedsięwzięć przewiduje się udzielanie wsparcia finansowego, a jednocześnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9664

Wydanie: 9664

Spis treści

Nieruchomości w Polsce Południowej

Zamów abonament