25 sierpnia 2014 | Sport | Karolina Kowalska
Konrad Czerniak zdobył w Berlinie  dwa medale
źródło: PAP/EPA
Konrad Czerniak zdobył w Berlinie dwa medale

Koniec wieńczy dzieło: złoto i srebro Konrada Czerniaka oraz złoto Radosława Kawęckiego w mistrzostwach Europy w pływaniu

Karolina Kowalska z Berlina

W niedzielę komentatorzy sportowi ćwiczyli wymowę nazwiska „Czerniak", a Francuzi pytali zwycięzcę kraulowego sprintu na 50 m Florenta Manaudou (21.32, rekord mistrzostw), czy obawia się nowego konkurenta z Polski.

Czerniak, który dzień wcześniej, po złotym medalu na 100 m motylkiem, założył się ze swoim trenerem, że pobije jego ośmioletni rekord Polski, zrobił wszystko, by popłynąć poniżej 21.88. – Schowałem głowę, zacisnąłem zęby i bez oddechu popłynąłem do ściany. Rekordu Bartka Kizierowskiego nie pobiłem, ale go wyrównałem. I przy okazji zdobyłem srebro – mówił po wyścigu podwójny medalista mistrzostw Europy.

W sobotę 25-letni puławianin awansował do finału na 50 m kraulem niespełna kwadrans po tym, gdy wywalczył pierwsze od 13 lat złoto na 100 m motylkiem (poprzednie zdobył  jego...