Legia przed maratonem

15 września 2014 | Sport | Piotr Żelazny
Miroslav Radović  (z lewej) strzelił  dla Legii decydującą bramkę  po podaniu Michała Żyro
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski
źródło: PAP
Miroslav Radović (z lewej) strzelił dla Legii decydującą bramkę po podaniu Michała Żyro
Tabela Ekstraklasa
źródło: Rzeczpospolita

Emocjonujący mecz w Warszawie – 36 strzałów, siedem goli, słupki, poprzeczki i kontrowersje. Legia pokonała Śląsk 4:3.

Dopiero trzeci raz trener Henning Berg wystawił w ekstraklasie najsilniejszy skład. Do tej pory liga była dla Norwega tylko dość przykrym obowiązkiem, który przedzielał spotkania w europejskich pucharach. W meczu ze Śląskiem drugi raz w lidze zagrali zarówno Ondrej Duda, jak i Miroslav Radović.

Do tej pory ten duet – poza 28-minutowym epizodem z Górnikiem Łęczna w czwartej kolejce – występował tylko w pucharach. Ze świetnym zresztą skutkiem. To właśnie zastąpienie klasycznego napastnika dwójką szybkich ofensywnych pomocników, często wymieniających się pozycjami, schodzących na skrzydła, było jednym z najlepszych pomysłów Berga.

Widać to było właśnie w meczu ze Śląskiem. Pierwsza bramka zdobyta przez Radovicia padła po kapitalnym podaniu Dudy, który w trudnej sytuacji potrafił piłkę przyjąć, nie dał się sfaulować Piotrowi Celebanowi, a następnie podał do wybiegającego Radovicia. Chociaż należy też dodać, że Serb był na minimalnym  spalonym.

Berg podczas dwutygodniowej przerwy na mecze międzynarodowe poluzował rygor. Piłkarzom, którzy nie zostali powołani do dorosłych i młodzieżowych reprezentacji, dał kilka dni wolnego. Taka decyzja w środku sezonu mogłaby dziwić, ale legioniści od lipca do tej przerwy rozegrali już 14 spotkań.