Bjoergen goni Bjoerndalena, polscy skoczkowie wciąż bez formy

22 grudnia 2014 | Sport | KR

Nie było odrodzenia polskich skoczków w Engelbergu, konkursy wygrali Richard Freitag i Roman Koudelka. W Davos wszystko dla Marit Bjoergen. Justyna Kowalczyk startowała w Hochfilzen.

Bjoergen rządzi w Pucharze Świata i mówi, że jest gotowa do startu w Tour de Ski jak nigdy wcześniej. W Davos wygrała bieg na 10 km techniką łyżwową i po raz pierwszy tej zimy wyraźnie pokonała Therese Johaug.

To była najbardziej widoczna zmiana w tegorocznych obrazkach z zawodów biegowych pań: Johaug przegrała nie tylko z liderką PŚ, ale także z pięcioma innymi rywalkami. Prowadziła tylko przez 3 km, potem dostała zadyszki, na mecie straciła do Bjoergen prawie 40 sekund.