Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Praca w nocy jest dopuszczalna tylko w wyjątkowych przypadkach

15 września 2015 | Administracja

Jeżeli wymagają tego potrzeby urzędu, członek korpusu służby cywilnej – na polecenie przełożonego – ma obowiązek wykonywać pracę w nadgodzinach, w tym także w nocy. Takie polecenie nie musi mieć formy pisemnej. Wykonywanie obowiązków w nocy nie może jednak stanowić elementu zwykłej organizacji pracy.

Urzędnik służby cywilnej otrzymał od przełożonego ustne polecenie wykonywania pracy w porze nocnej. Czy takie polecenie, wydane bez zachowania formy pisemnej, było wiążące?

Tak.

W art. 97 ustawy o służbie cywilnej (dalej: u.s.c.) przewidziano, że w sytuacji, gdy wymagają tego potrzeby urzędu, członek korpusu służby cywilnej (czyli zarówno osoba...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10244

Wydanie: 10244

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament