Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Są pieniądze na regionalne agendy naukowo-badawcze

17 lutego 2017 | Prawo w biznesie | Michał Kołtuniak

Z 250 mln zł do 340 mln zł ma zostać zwiększony budżet kwietniowego konkursu do części 4.1.2 programu „Inteligentny rozwój". Są to środki na prowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych, o które mogą walczyć konsorcja złożone z jednostek naukowych i przedsiębiorców.

Michał Kołtuniak

Taką informację przynosi zaktualizowany harmonogram naboru wniosków w ramach programu „Inteligentny rozwój". Zgodnie z nim konkurs na projekty badawczo-rozwojowe wpisujące się w regionalne agendy naukowo-badawcze ma zostać ogłoszony 28 kwietnia, a nabór wniosków przeprowadzony w okresie od 12 czerwca do 12 lipca. I w tym zakresie nic się nie zmieniło w porównaniu do poprzedniej wersji harmonogramu. Natomiast tym, co może ucieszyć jednostki naukowe, badawcze, uczelnie, politechniki, a także wszystkich przedsiębiorców, jest zwiększenie budżetu. Pierwotnie do konsorcjów miało trafić 250 mln zł. Ostatnio zapadła decyzja o powiększeniu alokacji do 340 mln zł.

Istota działania

Instrument o nazwie „Regionalne agendy naukowo-badawcze" wspiera projekty polegające na prowadzeniu badań przemysłowych i prac rozwojowych. Można więc powiedzieć, że są to typowe przedsięwzięcia dla całego programu „Inteligentny rozwój". Tym, co odróżnia to narzędzie od innych działań programu, jest powiązanie prowadzonych badań z krajowymi i regionalnymi inteligentnymi specjalizacjami i ukierunkowanie zakresu prowadzonych prac na te dziedziny, obszary, które wydają się najatrakcyjniejsze z punktu widzenia poszczególnych województw i uwzględniają ich potencjał badawczy. W celu wyłonienia takich obszarów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10678

Wydanie: 10678

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament