Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polityczny krach Przemysława Wiplera

22 kwietnia 2017 | Plus Minus | Marcin Dobski
Choć Przemysław Wipler nie ma jeszcze 40 lat, ma już za sobą bogatą karierę polityczną  – od współpracy  z Donaldem Tuskiem, przez PiS, po choćby Kongres Nowej Prawicy (na zdjęciu wiec  w Toruniu w 2014 r.)
autor zdjęcia: Roman Bosiacki
źródło: Fotorzepa
Choć Przemysław Wipler nie ma jeszcze 40 lat, ma już za sobą bogatą karierę polityczną – od współpracy z Donaldem Tuskiem, przez PiS, po choćby Kongres Nowej Prawicy (na zdjęciu wiec w Toruniu w 2014 r.)
źródło: Reporter

Zakładał stowarzyszenie KoLiber, Fundację Republikańską, współpracował z Donaldem Tuskiem, do Sejmu trafił jako poseł PiS, by ostatecznie związać się z Januszem Korwin-Mikkem. Jeden z najbardziej barwnych polskich polityków młodego pokolenia rzuca ręcznik.

Przemysław Wipler skończył z polityką. Ze sceny odchodzi postać wzbudzająca wyjątkowe emocje. Jedni cenią jego talent organizacyjny i polityczną sprawność, drudzy przekonują, że nie da się z nim współpracować, bo wcześniej czy później wszystkich skłóci i partię, w której działa, doprowadzi na skraj przepaści. On sam raczej nie dostrzega własnych błędów, nie zwykł też przepraszać czy to wyborców, czy to kolegów, z którymi współpracuje. Stąd też dwie odmienne opinie. On sam i jego najbliżsi współpracownicy woleliby postrzegać go jako Roberta Lewandowskiego polskiej polityki, który zmuszony jest do gry w GKS Katowice, czyli w niższej lidze. Dla innych pozostaje politykiem, który czegokolwiek się dotknie, zostawia po sobie zgliszcza.

– Kolega Wipler to człowiek o dużych zdolnościach, naprawdę dużych, ale ma też talent do tego, że skłóca się z każdym, z kim się spotyka. Kłóci się z własnymi ludźmi. Ściąga ludzi do partii, nie mijają trzy miesiące, pół roku i jest z nimi skłócony – mówił o nim w wywiadzie udzielonym IWOG TV Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność.

Feralna Wolność i Nadzieja

Afera, która wydaje się być gwoździem do trumny politycznej kariery Wiplera, też ma być efektem konfliktu. W tym przypadku z Robertem Anackim, wiceprezesem partii Wolność i jeszcze do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10732

Wydanie: 10732

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament