Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rafako: Budowlana firma mocno tnie koszty

12 września 2017 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Kurs budowlanej spółki specjalizującej się w obiektach przemysłowych spadał w poniedziałek o nawet ponad 8 proc., poniżej 5,2 zł.

Rafako poinformowało o rozpoczęciu wdrażania planu mającego na celu mocne ścięcie kosztów – rzędu 25 mln zł rocznie. Plan oszczędności ma zostać wdrożony do końca marca 2018 r. Inwestorzy nie powinni być zaskoczeni, bo informacja o rozpoczęciu i celu analiz została podana w czerwcu.

Na razie wiadomo, że Rafako, po konsultacji szczegółów ze związkami zawodowymi, odprawi w ramach zwolnień grupowych do 325 osób, czyli 18 proc. zatrudnionych.

Niedawno zarząd zaproponował emisję z zachowaniem prawa poboru do 42,5 mln akcji, by pozyskać 150–180 mln zł, głównie na kapitał obrotowy konieczny do startowania w dużych przetargach. W emisji ma nie brać udziału główny akcjonariusz – przechodzący restrukturyzację koncern budowlany PBG.

Papiery może za to objąć (odkupując prawa poboru od PBG) Polski Fundusz Rozwoju – strony podpisały list intencyjny w tej sprawie.

Emisja miała być głosowana na walnym zgromadzeniu 29 sierpnia, ale posiedzenie przerwano do 12 września. Zapowiedź emisji spowodowała mocny spadek kursu – z poziomu 7,7 zł. ©℗

—ar

Wydanie: 10850

Wydanie: 10850

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament