Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przejście na emeryturę może uprawniać samorządowca do wcześniejszej nagrody jubileuszowej

07 listopada 2017 | Administracja | Anna Puszkarska

Pracownikowi samorządowemu, którego stosunek pracy ustaje w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy, trzeba wypłacić nagrodę jubileuszową także w przypadku, gdy nie ma jeszcze stażu potrzebnego do nabycia prawa do tej nagrody. Dotyczy to sytuacji, gdy do nabycia prawa do nagrody brakuje mu mniej niż 12 miesięcy.

Pracownik samorządowy przeszedł na emeryturę, w związku z czym otrzymał wcześniej nagrodę jubileuszową. Następnie znowu podjął zatrudnienie, a obecnie chce z niego zrezygnować. Czy w takim przypadku ponownie trzeba wypłacić mu wcześniej nagrodę jubileuszową?

Nie. Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy o pracownikach samorządowych (dalej u.p.s.) nagroda jubileuszowa przysługuje w wysokości:

- po 20 latach pracy – 75 proc. wynagrodzenia miesięcznego,

- po 25 latach – 100 proc.,

- po 30 latach – 150 proc.,

- po 35 latach – 200 proc.,

- po 40 latach pracy – 300 proc.,

- po 45 latach – 400 proc.

Wynagrodzenie to oblicza się według zasad...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10897

Wydanie: 10897

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament