Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestorzy indywidualni stawiają na „Parkiet”

07 grudnia 2017 | Ekonomia

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet" nie ma sobie równych. Dowodem na to są wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2017 r. przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

W gronie tytułów prasowych „Parkiet" jest najważniejszym źródłem informacji dla drobnych graczy. Jako źródło informacji wskazało go 39,7 proc. ankietowanych. W pokonanym polu zostawił „Puls Biznesu", który uzyskał wynik 33,7 proc. Na podium znalazła się także „Rzeczpospolita" z wynikiem 15,4 proc.

Sukces „Parkietu" jest tym bardziej wartościowy, że przypadł na okres większej aktywności inwestorów indywidualnych. W I półroczu odpowiadali oni za 18 proc. obrotów na rynku akcji. W ankiecie SII wzięło udział prawie 5 tys. inwestorów indywidualnych. Wyniki badania zostały zaprezentowane podczas „Kongresu rynku kapitałowego" zorganizowanego przez grupę KDPW i Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Dyskutowano podczas niego m.in. o potrzebie stworzenia rządowej strategii dla rynku kapitałowego. Uczestnicy dyskusji zgodnie stwierdzili, że rynek kapitałowy musi mieć dokument, który będzie dla jego uczestników drogowskazem. Byli oni także zgodni, że mamy teraz idealny moment, aby docenić rynek kapitałowy. Jeśli bowiem się nie wie, dokąd się idzie, to się tam nie dojdzie – wskazywali uczestnicy kongresu. ©℗—prt

Wydanie: 10922

Wydanie: 10922

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament