Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pół miliarda złotych czeka na firmy w programie „Polska wschodnia”

08 grudnia 2017 | Prawo w biznesie | Michał Kołtuniak
źródło: Rzeczpospolita

FUNDUSZE UNIJNE | Pieniądze pomogą stworzyć dogodne warunki do rozwoju nowych obiecujących biznesów, posłużą wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, w tym nowych produktów oraz pozwolą przedsiębiorcom rozwijać działalność na nowych rynkach.

„Polska wschodnia" jest programem skierowanym do przedsiębiorców z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Pozwala on dofinansować projekty związane m.in. z rozwojem nowoczesnego wzornictwa, a następnie jego wdrażania, wprowadzania nowych produktów, usług lub procesów będących efektem badań przeprowadzonych przez firmę lub zakupionych od podmiotów zewnętrznych. Program daje także możliwość sfinansowania projektów związanych z internacjonalizacją, czyli stworzeniem nowego modelu biznesowego opierającego się na wejściu firmy na nowe rynki, a następnie jego wcielenia w życie.

Do tej pory pomoc z programu otrzymało ponad 400 przedsiębiorców, a kwota wsparcia zbliża się do 600 mln zł. A przecież liczba ta będzie znacząco większa, biorąc pod uwagę to, że duża liczba wniosków czeka jeszcze na ocenę (wnioski złożone w zakończonych lub trwających obecnie naborach) oraz szykowane są kolejne konkursy. Warto więc zapoznać się z ramowym planem ich ogłaszania. A z tego harmonogramu wynika, że w przyszłym roku przedsiębiorcy będą mogli skorzystać ze wsparcia dla platform startowych, zwiększyć międzynarodową aktywność gospodarczą, stworzyć innowacyjne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10923

Wydanie: 10923

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Nauka

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament