Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadzieja dla 175 tys. głuchych

12 stycznia 2018 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Ta spółka z warmińsko-mazurskimi korzeniami chce zaktywizować zawodowo osoby niesłyszące i pomóc im w komunikacji.

Cel zamierza zrealizować w oparciu o autorski system rekrutacji i podnoszenia kompetencji. – Głuchych w Polsce, którzy są w wieku produkcyjnym, a pozostają bez pracy, jest aż 175 tys. To potencjalni pracownicy, których można aktywizować zawodowo – wylicza Paweł Potakowski, prezes startupu Praca Bez Barier (na zdjęciu pierwszy z lewej).

Poczta Polska (PP) i Bank Pocztowy w trakcie trwania projektu „GammaRebels" zdecydowały się na zrekrutowanie za jego pośrednictwem dziesięciu osób. Te osoby mogą być listonoszami czy pracownikami sortowni bądź obsługującymi komunikację internetową z klientami. – Komunikujemy się z głuchymi w języku migowym. Nagrywamy materiały informacyjne i rekrutacyjne z wykorzystaniem tłumacza. Pomagamy znaleźć im zatrudnienie i podnosić kompetencje. Pokazujemy, że są firmy, jak grupa PP, które są skłonne zatrudniać osoby głuche – dodaje Potakowski.

Startup chce aktywizować rocznie ok. 1 tys. osób. Przeprowadził już m.in. rekrutacje dla restauracji Sphinx, sklepów CCC czy Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Wydanie: 10949

Wydanie: 10949

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament