Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hyperloop będzie mógł dostarczać przesyłki

12 stycznia 2018 | Ekonomia
Tomasz Kowalczyk – partner zarządzający funduszem HardGamma. Wcześniej pracował w firmach doradczych w Polsce i w Azji (m.in. w latach 2011–2015 w Deloitte).
źródło: HGV
Tomasz Kowalczyk – partner zarządzający funduszem HardGamma. Wcześniej pracował w firmach doradczych w Polsce i w Azji (m.in. w latach 2011–2015 w Deloitte).

Dzięki naszemu akceleratorowi Hyper Poland stworzył kontener do przewozu paczek – mówi partner zarządzający HardGamma Ventures.

Rz: Finiszujecie z II rundą „GammaRebels Powered by Poczta Polska". Jak oceniacie efekty programu?

Tomasz Kowalczyk: Celem, który sobie zadeklarowaliśmy i naszemu partnerowi przy tym projekcie, czyli Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, było to, by spośród 20 startupów, z którymi będziemy pracować, pięć uzyskało rekomendację do dalszej współpracy z Pocztą Polską (PP). Udało nam się z tego sprawnie wywiązać, bo już po I rundzie „GammaRebels" mieliśmy nie tyle pięć rekomendacji czy nawet pilotaży, ile konkretnych umów komercyjnych. Te spółki po zakończeniu programu zostały przy PP, czy jako wykonawcy pewnych usług na rzecz operatora, czy jako jego partnerzy, jak np. Telemedicin (w wybranych placówkach pocztowych startup ustawił tzw. e-gabinety, czyli budki umożliwiające zdalne konsultacje z lekarzem – red.). To nasz duży sukces, który sprawił, że do II edycji programu podeszliśmy jeszcze odważniej, a innych przekonał, że warto w nim uczestniczyć. Stąd w II edycji do programu oprócz PP dołączyła również jej spółka córka, czyli Bank...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10949

Wydanie: 10949

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament