Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zużycie wody ma decydować o płatnościach

13 lutego 2018 | Ekonomia
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa

Przemysław Daca W skali kraju nie dojdzie do podwyżek, które będą mały przełożenie na konkurencyjność gospodarki. Ale poszczególni przedsiębiorcy mogą odczuć wzrost obciążeń – mówi Anecie Wieczerzak-Krusińskiej prezes Wód Polskich.

Rz: Wody Polskie wystartowały na mocy długo przygotowywanej ustawy – Prawo wodne. Mimo to od początku jest szereg problemów. Kiedy uda się opanować ten chaos?

Nie nazwałbym tego w ten sposób, ponieważ w Wodach Polskich wszystko jest pod kontrolą. Sukcesywnie i według harmonogramu rozwiązujemy problemy i z każdym tygodniem organizacja Wód Polskich jest lepsza. Proszę pamiętać, że reforma gospodarki wodnej odbywa się bezkosztowo. Nie mogliśmy przewidzieć, jak będzie wyglądała współpraca z samorządami. Nie wiedzieliśmy do końca, ilu ludzi przejmiemy i jaki sprzęt zostanie udostępniony. Nie chodzi tylko o podstawowe narzędzia, jak samochody, komputery i meble, ale też budynki po zarządach melioracji i urządzenia wodne. Zmienił się system zarządzania w gospodarce wodnej, doszło m.in. do połączenia struktur rządowych i samorządowych. Każda reforma jest trudna. Najważniejsze jest to, że zmiany, które wprowadzamy, są nam potrzebne. Jestem przekonany, że przyniosą dobre efekty.

Na to nałożyło się przejęcie kompetencji nad gospodarką wodną od resortu środowiska przez ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Kiedy zakończycie etap organizacji i ile to będzie kosztować? Już na starcie macie deficyt.

Plan finansowy Wód Polskich został przygotowany teoretycznie. Wykazuje on prawie 59 mln zł deficytu. Nie mogę dziś odpowiedzialnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10976

Wydanie: 10976

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament