Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pośrednie powiązanie z działalnością nie daje prawa do preferencji

14 lutego 2018 | Dobra Firma | Aleksandra Tarka

Usługa wsparcia w zarządzaniu aktywami ubezpieczeniowymi oraz alokacji posiadanych aktywów nie korzystała ze zwolnienia z VAT.

W 2014 r. spółka wystąpiła o interpretację dotyczącą VAT. Wyjaśniła, że należy do międzynarodowej grupy, oferującej usługi finansowe, głównie ubezpieczeniowe. Grupa oferuje klientom ubezpieczenia majątkowe i na życie, prowadząc działalność poprzez regionalne spółki ubezpieczeniowe oraz wyspecjalizowane spółki globalne, działające w obszarach ubezpieczeń korporacyjnych, kredytowych, motoryzacyjnych, usługach assistance i reasekuracji.

Spółka nabywa na rynku polskim usługi od wyspecjalizowanych podmiotów z grupy, położonych w innych państwach UE, w tym usługę wsparcia polityki inwestycyjnej w ramach posiadanego portfela ubezpieczeniowego. Spółka uzyskuje kompleksowe wsparcie, obejmujące ogół czynności związanych z bieżącym zarządzaniem posiadanymi aktywami ubezpieczeniowymi oraz właściwą alokacją posiadanych aktywów w ramach procesu ALM (Asset Liability Matching), zmierzającą do dopasowania struktury aktywów do struktury pasywów oraz osiągnięcia oczekiwanego poziomu zyskowności – przy jednoczesnym utrzymaniu ustalonego poziomu ekspozycji na ryzyko.

Spółka zapytała, czy opisana usługa jest objęta zwolnieniem z VAT. Sama uważała, że tak. Wszystkie czynności wykonywane przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10977

Wydanie: 10977

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament