Szymon Sajnok mistrzem świata

05 marca 2018 | Sport | Olgierd Kwiatkowski
źródło: AFP

20-letni zawodnik CCC Sprandi Polkowice wygrał konkurencję omnium na mistrzostwach świata w kolarstwie torowym w holenderskim Apeldoorn. Omnium to inaczej wielobój składający się z czterech konkurencji. W 2012 roku zadebiutował podczas igrzysk w Londynie. Sajnok od dwóch sezonów jest jednym z najwybitniejszych specjalistów w tej dziedzinie. W ubiegłym roku wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata, w tym sezonie zwyciężył w zawodach w Pruszkowie i Mińsku.

Mistrzostwo w Apeldoorn wywalczył po dramatycznej walce w kończącym rywalizację wyścigu punktowym, wyprzedzając drugiego Holendra Jana Van Schipa o cztery punkty. Pochodzący z Kartuz kolarz od tego sezonu jest związany kontraktem z grupą CCC Sprandi Polkowice i starty na torze łączy z wyścigami szosowymi.

Wydanie: 10993