Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie zawsze granice placu zabaw pokrywają się z ogrodzeniem terenu

13 marca 2018 | Administracja | Danuta Frey

Aby zmierzyć odległość placu zabaw do innych obiektów, trzeba najpierw określić jego granice – uznał wojewódzki sąd administracyjny.

Na działce, należącej do spółdzielni mieszkaniowej, powstał plac zabaw. Wykonała go sama spółdzielnia zgodnie ze zgłoszeniem do starosty. Na placu stanął zestaw zabawowy „konik polny": podwójna huśtawka wahadłowa, piaskownica i bujak na sprężynie. Pod zamontowanymi urządzeniami położono bezpieczną nawierzchnię z masy poliuretanowej. Wzdłuż dojścia ulokowano stalowe ławki z drewnianymi siedziskami i kosz na śmieci. Ogrodzenie, ławki, kosz na śmieci i utwardzone dojście z kostki betonowej, nie były wymienione w zgłoszeniu. Spółdzielnia nie zaliczyła ich do placu zabaw, gdyż znajdują się jedynie w jego bezpośrednim, sąsiedztwie, na terenie, który poprzednio był częściowo utwardzony płytami chodnikowymi. Poprzednio znajdowała się tu betonowa piaskownica i stół do tenisa.

Limity odległości

W następstwie kontroli, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego (PINB) nakazał spółdzielni rozbiórkę placu zabaw i doprowadzenie tego terenu do stanu poprzedniego,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11000

Wydanie: 11000

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament