Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

KRS AD 2018 wielki znak zapytania

14 marca 2018 | Sądy i Prokuratura | Katarzyna Kałwak

A politycy cieszą się z sukcesu reformy...

Sędziom sądu powszechnego przyszło pracować w czasach ogromnej „produkcji" prawa, tworzonego w pośpiechu, bez rzetelnej konsultacji i analizy skutków. Prawa niosącego zasadnicze zmiany w funkcjonowaniu organów państwa, w tym Krajowej Rady Sądownictwa.

Wielu konstytucjonalistów, autorytetów prawa podkreśla ich niekonstytucyjność, dewastowanie państwa, rujnowanie zasady niezależności sądów. Z kolei politycy cieszą się z sukcesu reformy i demokratyzacji sądownictwa. Słyszymy głos ministra Zbigniewa Ziobry, że wybór przez Sejm 15 sędziów na członków Rady przywraca trójpodział władzy, oraz głos posła Stanisława Piotrowicza, który na łamach „Naszego Dziennika" wypowiada się, że „w ustawie zasadniczej nie ma zapisu, że ustrój państwa polskiego opiera się na trójpodziale władz", „Nie istnieje konstytucyjna zasada samego tylko podziału władzy" – cytaty z artykułu z 5 marca 2018 r. „Sędziowie winni służyć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11001

Wydanie: 11001

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament