Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mucha: Prof. Gersdorf powinna zwołać posiedzenie KRS

09 kwietnia 2018 | Prawo | mat
źródło: rzeczpospolita.tv

Trwa paraliż działania Krajowej Rady Sądownictwa. Przewodnicząca, I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf dotychczas nie zwołała pierwszego posiedzenia po wyborze sędziowskiej części składu Rady. Czy powinna to zrobić – o to Tomasz Pietryga pytał Pawła Muchę – sekretarza stanu z Kancelarii Prezydenta RP – w piątkowym programie #RZECZoPRAWIE.

Mucha stwierdził, iż ocenia obecną sytuację bardzo krytycznie i podziela argumentację z listu 15 członków Krajowej Rady Sądownictwa. Napisali w nim, że kierując się odpowiedzialnością za dobro wymiaru sprawiedliwości, zwracają się o wypełnienie ustawowego obowiązku zwołania posiedzenia Rady.

– Rzecz jest poważna, bo brak funkcjonowania KRS to opóźnienie, nie tylko jeśli chodzi o postępowania dyscyplinarne czy powołania sędziowskie, ale też sytuacja absolutnie nieakceptowalna w sensie prawnym, ponieważ jest obowiązek prawny działania pani prezes Gersdorf – wskazał Paweł Mucha. – On powinien być wykonany niezwłocznie, to leży w interesie wymiaru sprawiedliwości – dodał.

Przedstawiciel prezydenta Andrzej Dudy podkreślił, iż jego zdaniem I prezes Sądu Najwyższego powinna zwołać posiedzenie KRS. 

Wydanie: 11022

Wydanie: 11022

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament