Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dywidendowych pereł w tym roku nie braknie

09 kwietnia 2018 | Ekonomia

Pierwszy kwartał był niespokojny: najpierw WIG ustanowił rekord, a potem zaczął się ostry spadek. W tak zmiennym otoczeniu warto postawić na spółki dzielące się zyskiem.

Z pomocą analityków tworzymy dywidendowy portfel grupujący najciekawszych emitentów. Na II kwartał pięć biur maklerskich wytypowało w sumie 24 różne firmy. Najwięcej głosów zebrały: Kruk, Pekao, Play oraz Kęty.

Eksperci wierzą w spółki, które w ostatnich miesiącach systematycznie drożeją (jak PBKM czy Lokum Deweloper), ale nie boją się również postawić na firmy będące w niełasce inwestorów. Przykładem takiej jest chociażby Comarch, którego akcje wyceniane są teraz najniżej od wiosny 2016 r.

Niespełna 6 proc. potaniały średnio w I kwartale 2018 r. spółki wchodzące w skład portfela dywidendowego „Parkietu". Ten wynik na pierwszy rzut oka nie napawa optymizmem. Jednak z drugiej strony jest o 2,5 pkt proc. lepszy od zmiany WIG w tym okresie. Najlepiej poradziły sobie wskazania Millennium DM. W strategii rocznej ten broker obstawiał wejście rynku w fazę niedźwiedzia.

– Naszym zdaniem obecnie ten scenariusz właśnie się realizuje – mówi Marcin Materna, szef działu analiz Millennium DM.  —kmk

Wydanie: 11022

Wydanie: 11022

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament