Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wsparcie IT bez limitu w rachunku podatkowym

16 maja 2018 | Rachunkowość | Dorota Majcher-Czyż

Usługi informatyczne zapewniające funkcjonowanie systemów komputerowych nie są objęte ograniczeniami zaliczania ich do kosztów uzyskania przychodu na podstawie art. 15e ust. 1 ustawy o CIT.

Usługi doradcze, badania rynku, usługi reklamowe, zarządzania i kontroli, przetwarzania danych, ubezpieczeń, gwarancji i poręczeń oraz świadczenia o podobnym charakterze, o których mowa w art. 15e ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, nie obejmują usług informatycznych zapewniających funkcjonowanie systemów informatycznych. Te ostatnie nie posiadają bowiem żadnych cech wspólnych z ww. świadczeniami.

Tak orzekł Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 14 marca 2018 r. (0111-KDIB1-1.4010.33.2018.1.BS).

Z wnioskiem o wydanie interpretacji zwróciła się spółka, która zamierza nabywać usługi o charakterze informatycznym od podmiotu powiązanego w rozumieniu art. 11 ustawy o CIT. Będą to usługi zapewniające funkcjonowanie systemów informatycznych wnioskodawcy, w tym przede wszystkim:

- ustalanie i wdrażanie standardów IT;

- zakup w imieniu i na rzecz wnioskodawcy niezbędnych urządzeń oraz usług informatycznych i teleinformatycznych od podmiotów trzecich;

- zapewnienie wsparcia informatycznego w zakresie systemów, koordynowanie wdrażania nowych rozwiązań informatycznych, zapewnianie odpowiednich szkoleń dla użytkowników, zapewnienie dostępności dokumentacji (instykcji) i zapewnienie właściwego wykorzystania systemów i zasobów informatycznych;

-...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 11052

Wydanie: 11052

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament