Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kultura well-being rewolucjonizuje polskie firmy

21 czerwca 2018 | Kadry i Płace

Wyjazdy integracyjne, karnet na siłownię, prywatna opieka zdrowotna, a coraz częściej chillout room czy masaż w pracy – to tylko niektóre ze sposobów, jakimi polskie firmy dbają o kondycję i morale swoich pracowników. To, co kiedyś było postrzegane jako atrakcyjny bonus, dziś przerodziło się w prawdziwą filozofię i ważny element zarządzania firmą. Zadowolony pracownik to wyższa efektywność pracy, lepsze funkcjonowanie zespołu, większa lojalność i zaangażowanie.

Strategiczne podejście do kwestii firmowego well-being praktykowane jest w Stanach Zjednoczonych oraz krajach Europy. Na Zachodzie już dawno zorientowano się, że niesie to za sobą niemałe korzyści. Zagadnienie doczekało się naukowych opracowań, poświęca mu się całe konferencje.

Instytut Gallupa stworzył nawet specjalny wskaźnik – Well-Being Index wyróżniający 5 kluczowych elementów decydujących o zadowoleniu z życia i pracy:

- cel,

- relacje,

- finanse,

- społeczność,

- zdrowie.

Trend well-being jest zauważany również przez polskie firmy. Coraz więcej z nich wprowadza tego typu praktyki do swojej codziennej działalności.

Idea well-being sięga o wiele głębiej i oddziałuje na dużo więcej sfer niż corporate wellness, która skupia się przede wszystkim na kwestiach zdrowia. Voucher dla pracownika może być dobrym pomysłem, pod warunkiem że wpisuje się w jego styl życia, pozwala realizować pasje, rozwijać relacje z innymi. Well-being to nie tylko dbanie o zdrową formę, lecz o dobrą kondycję pracownika w każdym aspekcie jego życia.

—Ada Stokowska

Manager B2B w firmie Wyjątkowy Prezent

Wydanie: 11082

Wydanie: 11082

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament