Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Agencja pracy tymczasowej nie musi naliczać PIT

11 lipca 2018 | Rachunkowość | Aleksandra Tarka

Darmowe lub częściowo odpłatne noclegi dla pracowników tymczasowych czy zleceniobiorców nie są przychodem z nieodpłatnych świadczeń.

Agencja pracy tymczasowej zatrudnia pracowników tymczasowych na podstawie umowy o pracę na czas określony. Ponadto zdarza się, że współpracuje z osobami zatrudnionymi na podstawie umów cywilnych i kieruje je do kontrahentów celem wykonywania konkretnych czynności. Firma przez swoje oddziały działa na terenie całej Polski.

Pracownikami tymczasowymi i zleceniobiorcami są zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy. Stałe miejsce zamieszkania cudzoziemców znajduje się za granicą. Spółka zapewnia zakwaterowanie pracownikom tymczasowym i zleceniobiorcom w różny sposób. W zależności od treści umowy z pracodawcą użytkownikiem, oferuje pracownikom tymczasowym i zleceniobiorcom zakwaterowanie w bezpośredniej bliskości miejsca świadczenia pracy, finansowane w całości lub w części przez nią. Kwotami dofinansowania zakwaterowania ponoszonymi przez spółkę obciążany jest pracodawca użytkownik.

Spółka zapytała, czy nieodpłatne lub częściowo odpłatne zapewnianie noclegów pracownikom tymczasowym, zleceniobiorcom, ewentualnie zwrot kosztów to dla nich przychód podlegający PIT.

Odpowiedź fiskusa okazała się nie po myśli spółki. Organ stwierdził, że wartość noclegów zapewnianych nieodpłatnie lub częściowo odpłatnie pracownikom tymczasowym, a także kwota...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 11099

Wydanie: 11099

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament