Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dolar skazany na osłabienie?

11 października 2018 | Ekonomia

Środa przyniosła umocnienie euro wobec dolara, co zdaniem analityków jest dość zaskakujące w sytuacji, gdy wciąż trwa spór o włoski deficyt budżetowy. Notowania rosły po południu o 0,3 proc., do 1,1531 dol. – Powoli klaruje się scenariusz dla dolara. Zwycięża koncepcja zakładająca, że obserwowane od wczorajszego popołudnia osłabienie może się stać zaczątkiem większego ruchu – uważa Marek Rogalski, analityk DM BOŚ.

Euro było w środę silniejsze od zdecydowanej większości dewiz. „Uległo" tylko brytyjskiemu funtowi (0,1 proc.), norweskiej koronie (0,3 proc.) i tureckiej lirze (0,8 proc.). Wobec złotego wspólna waluta podrożała o 0,25 proc., do 4,3132 zł. Deprecjację podobnej skali nasza waluta zaliczyła wobec funta, z kolei dolar i frank oscylowały przy poziomie wtorkowego zamknięcia. Rentowność polskich dziesięcioletnich obligacji skarbowych wykazuje ostatnio większą zmienność (śladem całego świata) i waha się między 3,4–3,3 proc.

Na rynku kryptowalut panuje z kolei relatywny spokój. Kurs bitcoina porusza się horyzontalnie przy poziomie 6500 dol. ©℗ —pz

Wydanie: 11177

Wydanie: 11177

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament