Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ryzyko większych wahań

16 stycznia 2019 | Ekonomia | Piotr Zając

We wtorek rynki finansowe czekały na wieczorne głosowanie w brytyjskiej Izbie Gmin dotyczące brexitu. Jak jego wyniki mogą wpłynąć na notowania walut?

 

Zdania wśród analityków są podzielone, ale pewni są tego, że głosowanie ma tak wysoką rangę, że na pewno spowoduje podwyższoną zmienność, głównie na parach powiązanych z funtem. – Odrzucenie porozumienia wynegocjowanego przez Theresę May może się wiązać z wyprzedażą brytyjskiej waluty. Zwłaszcza jeśli umowa zostanie odrzucona znaczącą przewagą głosów. Akceptacja obecnej wersji porozumienia, mimo iż mało realna, niemal na pewno wiązałaby się z silnym umocnieniem brytyjskiej waluty – komentował Roman Ziruk, analityk Ebury. We wtorkowe popołudnie funt notował lekkie straty w relacji do euro, dolara, jena i złotego.

Na głównej parze, euro do dolara, zmienność była podwyższona. Po południu kurs spadał do 1,1437 dol., co oznacza, że wrócił w obszar kilkutygodniowej konsolidacji. Złoty tracił do większości dewiz, z wyjątkiem funta, franka, reala, forinta i bitcoina. Ten ostatni wyceniany był we wtorek na 3660 dol., a kapitalizacja całego rynku kryptowalut sięgała 122 mld dol.

Wydanie: 11256

Wydanie: 11256

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament