Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spokojny funt, mocny dolar

15 marca 2019 | Ekonomia | Piotr Zając

Po trzech dniach wysokiej zmienności czwartek przyniósł uspokojenie notowań brytyjskiej waluty. Analitycy boją się jednak kolejnych niespodzianek.

 

Brexitowa saga trwa, a analitycy zwracają uwagę, że kolejne głosowania mogą przynieść zaskakujące rezultaty, w konsekwencji podnosząc zakres wahań kursu funta. – Premier May zaproponowała, by głosować nad wnioskiem o wydłużenie terminu do trzech miesięcy, gdyby parlament zgodził się na rządowe porozumienie rozwodowe, które po raz trzeci będzie głosowane 20 marca, lub wydłużenie nawet do 2021 r., co pozwoliłoby dać czas na znalezienie alternatywnych rozwiązań – komentował sytuację Marek Rogalski, analityk DM BOŚ. Funt był w czwartek spokojny. Względem dolara spadał po południu o 0,3 proc., do 1,3270 dol.

Serię zwyżek przerwało euro. Po czterech dniach w końcu dolar był górą. Kurs euro spadał o 0,3 proc., do 1,1299 dol. Wobec złotego amerykańska waluta umocniła się o 0,4 proc., do 3,808 zł. Najsilniejsze na rynku było argentyńskie peso.

Wśród kryptowalut brylował stellar, który rósł o ponad 4 proc., co było reakcją na informację, że będzie notowany na giełdzie Coinbase. Bitcoin oscylował przy 3920 dol.

Wydanie: 11306

Wydanie: 11306

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament