Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy zarząd

21 listopada 1997 | Ekonomia | AB

UBEZPIECZENIA

Brokerzy wybierają

Nowy zarząd

Jutro znane będzie nazwisko nowego prezesa Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych. Na sobotę zwołano bowiem walne zgromadzenie tej organizacji.

W porządku obrad oprócz zmian w statucie zapowiedziano również wybór nowego zarządu. Wśród kandydatów wymieniani są m. in. : Dariusz Beruś z Protektora, Tomasz Mintoft-Czyż z Gras Savoye, Mariusz Sarnowski z Sedgwick oraz Bogusław Skuza z Marsh&McLennan (obecnie sekretarz generalny stowarzyszenia) .

SPBUR istnieje od 1992 roku. Obecnie jego członkami jest blisko 330 osób i firm działających w branży. Przypominamy, że broker jest pośrednikiem ubezpieczeniowym, który zobowiązuje się działać w i mieniu i na rzecz klienta, a nie firmy ubezpieczeniowej. Działalność ta jest licencjonowana przez Ministerstwo Finansów, które dotychczas wydało około 350 zezwoleń.

Po śmierci, w sierpniu tego roku, Leona Kozickiego, wieloletniego szefa stowarzyszenia -- pozostawało ono formalnie bez prezesa. Zarząd uszczupliła też ubiegłoroczna rezygnacja Ryszarda Micyka, w związku z objęciem funkcji wiceprezesa PZU SA.

a. h. b.

Brak okładki

Wydanie: 1236

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament