Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na co nam NATO

08 stycznia 1994 | Plus Minus | KD

Na co nam NATO

Na co nam NATO

Kazimierz Dziewanowski

Dyskusje wokół poszerzenia Sojuszu Atlantyckiego, dania mu nowej koncepcji i nowej misji stają się coraz głośniejsze, a ich temperatura wzrasta. Toczą się one już nie tylko między poszczególnymi publicystami, czy politologami, ale także między państwami, ich rządami, a i wewnątrz niektórych gabinetów. Szczególnie aktywnym uczestnikiem tych dyskusji jest rosyjski minister spraw zagranicznych, Andriej Kozyriew. W Niemczech często zabierają głos ministrowie Klaus Kinkel (sprawy zagraniczne) i Volker Ruehe (obrona) . Ostatnio interesująco wypowiedział się kanclerz Helmut Kohl. Nie brak też głosu sekretarza generalnego NATO, Manfreda Woernera. Wypowiadają się w dyskusji także liczni Amerykanie. I nie należy sądzić, że wymianę poglądów na ten fundamentalny temat przerwie poniedziałkowy szczyt NATO w Brukseli. Mniemać raczej należy, że jeszcze bardziej ją ożywi.

Dyskusja trwa również i w Polsce, chociaż w naszym kraju przeważająca część opinii ma w kwestiach bezpieczeństwa kraju i orientacji jego polityki zagranicznej poglądy dość zbieżne.

W grudniowym numerze pisma "Dziś" zabrał głos autor, który w minionym okresie miał możność dokładnego przyjrzenia się ówczesnej polityce zagranicznej PRL i wybieranym przez nią opcjom, a co...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 162

Spis treści
Zamów abonament