Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

30 marca 1998 | Kultura | MD

JAZZ

Informacje

Z soulowego śpiewnika

Grono amerykańskich wokalistek jazzowych prezentujących wysoki poziom artystyczny, a mało u nas znanych, poszerzyło się ostatnio o Roseannę Vitro. Jej poprzedni album "Passion Dance" przez kilka miesięcy utrzymywał się w czołówce listy "Billboardu" najlepiej sprzedających się płyt jazzowych. W 1994 r. krytycy magazynu "Down Beat" umieścili Roseannę w grupie wokalistek zasługujących na szersze uznanie, a publicysta tego prestiżowego pisma napisał o niej, że ma łatwość skatowania jak Ella Fitzgerald, elegancję Sarah Vaughan, zdolność budowania nastroju Carmen McRae i dynamikę Arethy Franklin. Trudno o lepszą rekomendację, ale w końcu nie otrzymała jej debiutantka. Wytwórnia Telarc wydała niedawno siódmy już w karierze Roseanny Vitro album "Catchin' Some Rays" zawierający interpretacje piosenek króla muzyki soul, Raya Charlesa.

Roseanna zaczęła śpiewać w Houston pod koniec lat 70. W jednym z tamtejszych lokali zauważył ją saksofonista Arnett Cobb i zaprosił do wspólnego występu w nowojorskim klubie Village Vanguard. Wokalistka nie była jednak jeszcze przygotowana do podboju światowej stolicy jazzu. Przez dwa lata doskonaliła głos, kształtowała styl i wzbogacała swój repertuar występując z własnym zespołem w klubie Green Room, skąd nadawano cotygodniowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1348

Spis treści
Zamów abonament