Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lokomotywy i reszta

02 maja 1998 | Kraj | AP

OŚWIATA

Portret szkoły z bonem w tle

Lokomotywy i reszta

A NNA PACIOREK

Na pierwszy rzut oka budynek szkoły robi wrażenie -- pięć dwupiętrowych segmentów wraz z rozległymi łącznikami. Ta potężna budowla, w sumie 12, 5 tys. mkw. , powoduje, że na jednego ucznia przypada ponad 10 mkw. A to od razu oznacza kłopoty z kosztami utrzymania. -- Szkołę zżerają koszty ogrzewania -- mówi z desperacją dyrektor Mieczysław Makowski.

Zresztą od czegokolwiek zaczynać, rozmowy z nauczycielami szczecineckiej "siódemki" i tak kończą się na pieniądzach, których brak. A to na nauczanie integracyjne, a to na zajęcia terapeutyczne i wyrównawcze, a to na doskonalenie nauczycieli, a to na zastępstwa. Przy czym bon edukacyjny -- czyli naliczanie przez gminę subwencji oświatowej na podstawie liczby uczniów -- w przypadku tej szkoły jest oceniany negatywnie. -- Przegraliśmy przez bon -- mówią nauczyciele.

Najpiękniejsza sala gimnastyczna

Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinku powstała w 1991 roku, po wielu latach budowy. Chodzi do niej 1032 uczniów. Tworzą 35 oddziałów plus dwie klasy "zerowe", przy czym klasy młodsze są po cztery, a ósmych aż sześć.

Pracuje z nimi 69 nauczycieli, w tym 42 magistrów, 12 -- z wyższym zawodowym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1376

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament