Remis ze wskazaniem

26 czerwca 1998 | Sport | KR

WIMBLEDON

Grzybowska -- Sanchez-Vicario 6:4, 4:6 i mecz przełożony * Awans Hingis i Novotnej * Odpadli Moya i Agassi

K RZYSZTOF RAWA

z londynu

Magdalena Grzybowska rozegrała w czwartek wieczorem dwa prawie doskonałe sety meczu z Hiszpanką Arantxą Sanchez-Vicario. Wygrała 6:4, przegrała 4:6, po czym pani sędzia ogłosiła, że mecz zostaje przerwany z powodu zapadających ciemności. Wcześniej pierwsza tenisistka świata, Szwajcarka Martina Hingis, pokonała Rosjankę Elenę Makarową 7:6 (7-2) , 6:4, a Czeszka Jana Novotna (nr 3) wygrała z Tatianą Panową z Rosji 6:3, 4:6, 6:1. Przegrał mistrz z kortów Rolanda Garrosa, Hiszpan Carlos Moya (nr 5) . Lepszy był Hicham Arazi z Maroka -- 4:6, 6:4, 6:3, 6:4. Przegrał też Andre Agassi (13) z Tommym Haasem z Niemiec w meczu absolwentów akademii Nicka Bollettieriego.

Było dobrze po dobranocce, gdy sędziowie turnieju wimbledońskiego zawiadomili zainteresowanych, że mecz Polki z Hiszpanką zostaje przełożony z kortunr 3 nakortnr 4, bona planowym miejscu jakoś nie mogli skończyć gry dwaj Niemcy. Zrobiło się zimno, dęło jak na Hali Gąsienicowej, ale kazali dziewczynom grać, choć słońce też już schowało się za kort centralny. Magdalena Grzybowska prawie zawsze wygląda na lekko śpiącą, gdy nie musi odbijać piłek. Teraz też nie wyglądała na...