Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W obliczustrat

24 grudnia 1998 | Moje Pieniądze | BM

FUNDUSZE POWIERNICZE

Konwersja jednostek uczestnictwa

W obliczustrat

Co robić, gdy na giełdziekursy akcji lecą na łeb na szyję, a przy okazji spadają ceny jednostek uczestnictwa naszego funduszu akcyjnego (czyli najbardziej ryzykownego, ale nastawionego na najszybsze zyski) . Po pierwsze -- nie panikować. Jeżeli uznamy, że dalszy spadek jest nieunikniony, wtedywarto zastanowić się nad zmianą strategii inwestowania, czyli po prostu zmienić fundusz.

Definitywne wycofanie pieniędzy w celu ucieczki od giełdowego spadku może nas kosztować kilkuprocentową opłatę za umorzenie jednostek. Towarzystw, które ją pobierają, jest niewiele. Należy do nich PKO/ Credit Swiss. Trzeba jednak pamiętać, że prawie wszystkie towarzystwa -- z wyjątkiem ATUT TFP -- wymagają opłaty przy ponownym nabyciu jednostek po określonym czasie od ich umorzenia (z reguły 90 dni) . A więc w razie powrotu do funduszu, np. za trzy miesiące, inwestor zapłaci prowizję w wysokości do 5 proc. od wpłaconej kwoty. ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1579

Spis treści
Zamów abonament