Złoto na desce

06 stycznia 1999 | Gazeta | WM

ŻEGLARSTWO

Katarzyna Szotyńska zdobyła w Simonstown (RPA) złoty medal młodzieżowych żeglarskich mistrzostw świata w klasie Laser Radial.

18-letnia zawodniczka MKS SWOS nr 2 Warszawa zapewniła sobie ten sukces już wcześniej -- po dziesiątym wyścigu (ostatniego z powodu silnego wiatru nie rozegrano) . Polka uzyskała 14 punktów i wyprzedziła Brytyjkę Sarah Ayton (19 pkt. ) oraz Australijkę Jo Dikkenberg (33) . W klasie Laser złoty medal zdobył Gareth Blanckenberg (RPA) , a Polak Marcin Rudawski zajął 14. miejsce. W klasie Mistral najlepsza okazała się Eugenie Raffin (Francja) . Reprezentantka Polski Agnieszka Pomaska była szósta.

W klasyfikacji drużynowej mistrzostw polska ekipa znalazła się na siódmej pozycji. Zwyciężyła Francja przed Wielką Brytanią i Izraelem.