Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Afera gryficka

21 lipca 1994 | Prawo | AS

Afera gryficka

Nadal trwa śledztwo w tzw. sprawie gryfickiej. Przypomnijmy: 35-letniemu Zbigniewowi G. , byłemu dyrektorowi Państwowego Domu Dziecka w Gryficach, zarzuca się seksualne wykorzystywanie nieletnich podopiecznych, za co prawo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Niewykluczone, iż aresztowanemu pod koniec stycznia dyrektorowi postawione zostaną dodatkowe zarzuty, m. in. handlu dziećmi. Obecnie gryficka prokuratura nadal oczekuje na protokół przesłuchania rodziny Nilssonów z Kiruny w Szwecji, u której od lata ub. r. przebywa dwóch wychowanków PDDz w Gryficach. Zgodnie z obowiązującymi umowami o pomocy prawnej między Polską a Szwecją musi dokonać tego tamtejsza prokuratura.

-- Nie możemy oczekiwać w nieskończoność na zeznania rodziny szwedzkiej, dlatego też postanowiłem oddzielić obie sprawy -- mówi Krzysztof Meina, prokurator rejonowy w Gryficach. -- Domniemany handel dziećmi będzie więc objęty odrębnym postępowaniem. Co zaś się tyczy "czynów lubieżnych", to śledztwo jest na ukończeniu i w przyszłym tygodniu zapoznam aresztowanego z aktami sprawy. Prawdopodobnie w pierwszych dniach sierpnia akt oskarżenia trafi do sądu.

Andrzej Sondej

Brak okładki

Wydanie: 223

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament