Kwadrans poezji mistrza Rivaldo

23 września 1999 | Sport | KG

Liga Mistrzów

Barcelona - Fiorentina 4:2 - Lazio - Dynamo Kijów 2:1 - Sturm - Manchester Utd. 0:3 - Grało trzech polskich bramkarzy

W środę rozegrano osiem meczów drugiej kolejki w Lidze Mistrzów. Najładniejszy odbył się w Barcelonie, gdzie gospodarze wygrali z Fiorentiną 4:2. W trzech drużynach grali przez 90 minut polscy bramkarze: Adam Matysek (Bayer Leverkusen, czyste konto w meczu z Mariborem), Jerzy Dudek (Feyenoord, dwa puszczone gole w Trondheim) oraz Kazimierz Sidorczuk (Sturm Graz, trzy razy pokonany przez piłkarzy Manchesteru).

Widać, że Barcelona chce w tym roku wygrać Ligę Mistrzów. Pół reprezentacji Holandii, wspomaganej przez trzech reprezentantów Hiszpanii oraz po jednym z Brazylii i Portugalii, szybko zaczęło demolować Fiorentinę, która, gdy grała z Widzewem w eliminacjach, wydawała się bardzo mocarna. Minęło 10 minut i było 2:0, niemal po identycznych akcjach Figo i Luisa Enrique. Obaj wbiegali w pole karne z prawej strony i oddawali półgórny strzał przy lewym słupku bramki Fiorentiny obok rąk wyciągniętego Toldo. Te dwa szybkie ciosy podziałały na Włochów jak kubeł zimnej wody. W pierwszej połowie oddali jeden strzał na bramkę Barcelony, natomiast piłkarze katalońskiej drużyny przeważnie grali w dziada, od czasu do czasu zdobywając się na szybkie akcje. Raz Figo...