Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak prowadzić korespondencję w sieci

02 czerwca 2000 | Moje Pieniądze | PS

PIENIĄDZE W INTERNECIE

Rekomendacje i przestrogi

Jak prowadzić korespondencję w sieci

W Internecie też obowiązuje etykieta. A o błąd nietrudno, gdyż niejednokrotnie wystarczy po prostu nieuważne kliknięcie.

- Na listy kierowane pocztą elektroniczną należy odpowiadać niezwłocznie. Często nadawca oczekuje reakcji jeszcze tego samego, a najpóźniej następnego dnia. Gdy nie spodziewamy się natłoku wiadomości, warto zadbać o powiadamianie na telefon komórkowy - dzięki temu będziemy mogli szybko odpowiedzieć.

- Zazwyczaj odpowiadając na list cytujemy fragmenty tekstu nadawcy, ale tylko te, do których chcemy się ustosunkować. Zawsze odpowiadamy pod cytatem, który powinien być jasno wyróżniony, np. znakiem ">" na początku linii, choć często dba o to automatycznie program pocztowy. Nigdy nie umieszczamy w odpowiedzi całości listu, do którego się ustosunkowujemy.

- Warto pamiętać, że w Internecie wyrazy pisane drukowanymi literami oznaczają krzyk, a osoby ich nadużywające nie są mile widziane. W sieci możemy spotkać wiele rozmaitych znaczków określających uczucia, na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2026

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Zamów abonament