Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiodorow zginął w katastrofie śmigłowca

03 czerwca 2000 | Świat | NK

Fiodorow zginął w katastrofie śmigłowca

Światowej sławy okulista Swiatosław Fiodorow zginął w katastrofie helikoptera, który w piątek wieczorem runął na jedną z moskiewskich dzielnic.Ciało Fiodorowa zidentyfikowała jego żona. Śmigłowiec z napisem "Poliklinika Fiodorowa" spadł na niewielką polankę w parku obok budynków mieszkalnych na północnym zachodzie Moskwy. W helikopterze były cztery osoby.

Wśród szczątków maszyny znaleziono dokumenty (w tym legitymację) Swiatosława Fiodorowa oraz należące do niego protezy. Fiodorow miał częściowo amputowane nogi.

Jak podali współpracownicy Fiodorowa, wracał on z Tambowa do Moskwy - z uroczystości dziesięciolecia tamtejszej jego kliniki na urodziny żony.

73-letni Swiatosław Fiodorow urodził się w Proskurowie (obecnie Chmielnicki) na Ukrainie. Z wykształcenia chirurg-okulista, w 1960 roku przeprowadził pierwszą w ZSRR operację wszczepienia sztucznej soczewki. Od 1986 roku stał na czele polikliniki "Mikrochirurgia oka". Ostatnio należała do niego sieć kilkunastu takich klinik na terenie całej Rosji.Popularny lekarz, w 1991 roku odmówił objęcia stanowiska premiera Rosji. Za to w 1996 roku uczestniczył w wyborach prezydenckich.

PAP opr. KRU

Brak okładki

Wydanie: 2027

Spis treści

Media, Internet

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament