Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Płeć niebrzydka

30 marca 2001 | Magazyn | DG
źródło: Nieznane

- Oglądałem zachodnie programy z męskim striptizem i tańcami erotycznymi. Stwierdziłem, że jestem przystojniejszy niż tamci faceci. Pomyślałem, że i ja mogę to robić - mówi Damian, polski striptizer.

Płeć niebrzydka

ZDJĘCIE MACIEJ CHOJNOWSKI

DARIA GALANT

W polskiej obyczajowości jeszcze do niedawna rozgraniczenie na "płeć brzydką" i "płeć piękną" miało pewien sens. Zarabianie na życie pokazywaniem ciała było przywilejem kobiet, nagość mężczyzn kojarzyła się z wątkiem homoseksualnym. Na wzór zachodnich mężczyzn Polacy uwierzyli, że ich ciało też może być w cenie.

{TRZECH PANÓW}

Artur, świeżo upieczony absolwent wrocławskiej AWF, od paru lat sezonowo pracuje w Niemczech jako Putzteufel, po polsku "sprzątający diabeł". Porządkuje mieszkania odziany tylko w skąpe slipki. - To nie jest prostytucja - przekonuje. - Nic się nie robi złego, tylko sprząta.

Jako diabły zatrudnili się koledzy Artura, Mariusz i Rafał, studenci Politechniki Warszawskiej. - Musieliśmy się do tego przygotować - mówi Rafał. - Fizycznie. Żeby zarobić, trzeba się prezentować.

Pierwsze solaria fundował Artur. - Był ustawiony w tym środowisku, zarabiał, miał stałe klientki - wspomina Mariusz. - Pomógł zredagować ogłoszenia w gazecie, uczył, jak się zachowywać i jakich granic nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2278

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Zamów abonament