Mecz kolejki Odra pokonała zmęczoną Wisłę

• 12. kolejka w I lidze
  • Polacy za granicą Koń na boisku

Kawaleria z Wodzisławia - szarżę prowadzi Piotr Rocki

W meczu na szczycie w grupie A Odra Wodzisław wygrała z Wisłą Kraków 1:0. Obie drużyny zapewniły sobie awans do grupy mistrzowskiej w drugiej rundzie rozgrywek. Odra gra w tym sezonie jak nigdy dotąd.

Miejscowi piłkarze już przed meczem wiedzieli, że są w ósemce najlepszych, więc ufarbowali sobie włosy na czerwono. Futbolowa radość przybiera coraz to nowe formy. Reprezentanci Rumunii na ostatnich mistrzostwach Europy głowy mieli żółte, reprezentanci Polski po awansie do finałów mistrzostw świata - łyse. Teraz mamy kolor czerwony, a do tego konika z wozem drabiniastym, który jeździ sobie po boisku. Taką formę obchodów zaproponowali gracze Odry po zdobyciu gola w ostatniej minucie pierwszej połowy.

Wisła od początku wyglądała na zmęczoną meczem z Interem w Pucharze UEFA i nocnym powrotem z Triestu. Gdyby zaproponowano jej remis przed rozpoczęciem meczu, zgodziłaby się z przyjemnością. Skoro takiej propozycji nie było, postanowiła nie ruszać się ze swojej połowy i tam budować zasieki. Pewnie by się udało