• Teleks
  • Wyniki

TELEKS

Kusznierewicz drugi, Szukiel trzeci

Po pięciu wyścigach odbywających się w Marstrand koło Goeteborga żeglarskich mistrzostw Europy w klasie Finn, Mateusz Kusznierewicz utrzymał drugie miejsce. Na trzecie awansował Wacław Szukiel. Prowadzi Anglik Ben Ainslie.

Korzeniowski liderem

Robert Korzeniowski (Elite Cafe Wawel Kraków) zwyciężył w chodzie w hiszpańskiej La Corunie w zawodach zaliczanych do cyklu Grand Prix IAAF. Dystans 20 km pokonał w czasie 1:19.58. W klasyfikacji generalnej mistrz olimpijski objął prowadzenie.

Rekord świata Loroupe

Na swe 30. urodziny Kenijka Tegla Loroupe ustanowiła rekord świata w biegu na 30 000 m. Na stadionie w niemieckiej miejscowości Warstein pokonała ten dystans (75 okrążeń) w 1:45.50.

Rekord Polski Procia

Jacek Proć (Strzelec Legnica) ustanowił w niedzielę podczas zawodów łuczniczych w Warszawie rekord Polski w olimpijskiej rundzie FITA (1 rozgrywka, 12 strzał), uzyskując światowy wynik 118 punktów na 120 możliwych.

Siódme zwycięstwo Urbanowskiego

Grzegorz Adam Urbanowski po raz siódmy triumfował w marszu na trasie z Paryża do Colmar. Trasę długości 515 km pokonał w czasie 66 godzin 40 minut. 43-letni polski chodziarz wyrównał rekord zwycięstw tej imprezy...