Kibice na dachu

17 października 2005 | Sport | KG
źródło: Nieznane

LIGA PIŁKARSKA Wisła przegrała w Lubinie. Dziesiąty gol Grzegorza Piechny Kibice na dachu Nie ma już drużyny bez porażki. Wisła Kraków przegrała w Lubinie z Zagłębiem 1:2 i jej przewaga nad Lechem Poznań zmniejszyła się do dwóch punktów, a nad Legią Warszawa i Pogonią Szczecin do czterech. Jedyną drużyną bez zwycięstwa pozostaje Arka Gdynia. Arka — Amica. Tłok pod bramką Arki, na pierwszym planie Jarosław Bieniuk (c) KFP/WOJTEK JAKUBOWSKI Mecz w Warszawie. Dwóch na jednego: Mitara Pekovicia (Wisła Płock) atakują Veselin Djoković (z lewej) i Bartosz Karwan (c) RAFAŁ GUZ ZAGŁĘBIE LUBIN - WISŁA KRAKÓW 2:1 KŁÓTNIA O SOBOLEWSKIEGO

Wisła przegrała pierwszy raz w tym sezonie, ponieważ przespała pierwszą połowę i straciła dwie bramki. Gdy rzuciła się, by odrobić straty, na wyrównanie zabrakło jej czasu. Zawodnicy Zagłębia grali rozsądnie - czekali na przeciwników na swojej połowie i posyłali dalekie piłki do Michała Chałbińskiego. Po jednym z takich podań wpadł w pole karne Robert Kłos, gdzie sfaulował go Maciej Stolarczyk. Karnego wykorzystał Chałbiński. Drugi gol dla Zagłębia był piękny - z bardzo ostrego kąta strzelał David Kalousek, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Radosława Majdana. W pomocy Wisły zagrał tylko jeden podstawowy gracz Marek Zieńczuk. To efekt kontuzji, m.in. reprezentanta Radosława Sobolewskiego. Krakowski klub ma pretensje do PZPN o to, że Sobolewski...