Trzy dogrywki

21 listopada 2005 | Sport | MC

Ekstraklasa koszykarzy Trzy dogrywki Po zwycięstwie Prokomu Trefla Sopot nad Polpakiem Świecie nie ma już w lidze drużyn bez porażki. Bez wygranej nadal pozostają Azoty Unia Tarnów i Noteć Inowrocław

Mistrzowie z Sopotu wygrali trzeci kolejny mecz na szczycie. Dwa tygodnie temu pokonali Czarnych Słupsk, zajmujących wtedy drugie miejsce w tabeli, przed tygodniem poradzili sobie z wiceliderem Polpharmą, teraz sprawili, że pierwszej porażki w sezonie doznał rewelacyjny beniaminek, Polpak. W niedzielę Prokom prowadził od pierwszej do ostatniej minuty, stale powiększając przewagę. Trener Eugeniusz Kijewski oszczędzał najlepszych graczy przed czwartkowym meczem z Barceloną w Eurolidze, a skończyło się na dwudziestodwupunktowej różnicy - 86:64.

W 8. kolejce aż trzy spotkania kończyły się dogrywkami. Na najwyższym poziomie stał mecz w Słupsku, gdzie prowadzeni przez Igora Griszczuka Czarni w dramatycznej końcówce wygrali z Polpharmą 75:72 i zastąpili swoich rywali na pozycji wicelidera. Amerykański rozgrywający Miah Davis,...