Mistrz miał kłopoty

29 kwietnia 2006 | Sport | MC

DOMINET BASKET LIGA Prokom - Czarni 1-0 Mistrz miał kłopoty W pierwszym półfinałowym meczu play-off koszykarze Prokomu Trefla Sopot wygrali z Czarnymi Słupsk 80:70. Kolejne spotkanie w niedzielę w Sopocie.

Broniący tytułu koszykarze Prokomu nieoczekiwanie mieli w piątek kłopoty z drużyną ze Słupska, która pierwszy raz gra w półfinale. Goście prowadzili przez całą pierwszą połowę. Dopiero po przerwie, gdy opadli z sił, a w Prokomie do gry weszli rezerwowi Rashid Atkins i Filip Dylewicz (20 pkt i 9 zbiórek), mecz ułożył się po myśli graczy i kibiców z Sopotu. 1/2 finału (do 3 zwycięstw): • Prokom Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk 80:70 (13:20, 15:10, 26:16, 26:24). Najwięcej dla Prokomu: F. Dylewicz 20, G. Jagodnik 15, A. Wójcik 14; dla Czarnych: M. Davis 16, O. Barlett 16, P. Frasunkiewicz 11.