Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Milion ton siarki na nasze głowy

02 sierpnia 1995 | Nauka i Technika | KF

CUP:czyściejsze powietrze i woda

Milion ton siarki na nasze głowy

Dokończenie ze 1

Zakończono wub. r. budowę instalacji do odsiarczania i wzbogacania węgla w kopalniach: Siersza, Jaworzno, Sośnica, Knurów, Janina i Chwałowice.

Niektóre zakłady energetyczne (m. in. Bydgoszcz II, Jaworzno III, Lublin II, Grębocin) instalują palniki niskoemisyjne, co ogranicza emisję tlenków azotu.

Przytruwają nas skutecznie Niemcy, Czechy i Słowacja. Zanieczyszczenia powietrza przenoszone są na dalekie odległości. Ponad 50 proc. dwutlenku siarki i ok. 80 proc. tlenków azotu, które osiadają na terytorium Polski pochodzi z zagranicy -- stwierdza raport CUP.

Poprawiła się czystość wód

775 oczyszczalni o całkowitej przepustowości ponad 5 mln msześc. ścieków na dobę znajdowało się w budowie w ub. r. Z inwestycji centralnych przekazano do użytku oczyszczalnię ścieków w Białymstoku o zdolności ponad 170 tys. msześc. na dobę, a w tym roku przewiduje się zakończenie budowy oczyszczalni w Chorzowie.

Jeśli jednak ścieki z wielkich fabryk i miast trafiają do rzek, to znacznie częściej niż przed laty, są oczyszczone. W ub. r. przez oczyszczalnie przeszło 6, 6 km...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 546

Spis treści
Zamów abonament