Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sedno zła

25 listopada 1995 | Plus Minus | TW

Kanadyjska zbrodnia stulecia

Sedno zła

Tadeusz Wójciak z Buffalo

Bo serce ich przemoc obmyśla,

Ich wargi mówią złośliwie.

Biblia, Księga Przysłów, 24, 2

Opisywana tu zbrodnia zbulwersowała, przywykłą do rozmaitych okropności, społeczność Stanów Zjednoczonych i Kanady, dwóch krajów połączonych wspólnotą języka i kultury. Amerykanie dowiedzieli się oto, że również Kanada straciła swoją niewinność. Stało się to z powodu dwojga ludzi, należących do młodego pokolenia kraju o wyjątkowo niskiej przestępczości, żyjącego dostatnio i praworządnie. Szok izaskoczenie: przed opinią publiczną obydwu krajów odsłoniły się szczegóły sposobu myślenia i postępowania pary młodych, pasujących do wyobrażenia o yuppies, żyjących w krainie winnic i brzoskwiniowych sadów, niedaleko Wodospadów Niagary, symolizujących miłość, piękno i szczęście.

Tutaj właśnie, na południu prowincji Ontario, toczyły się na przełomie dwóch ostatnich dekad dwa śledztwa w głośnych sprawach, angażujące ogromne siły policji i ekspertów. Policjanci z okręgu Toronto zastawiali pułapki na seksualnego drapieżcę, który w późnych latach 80. terroryzował kobiety we wschodniej dzielnicy Scarborough. Sto dwadzieścia kilometrów na południe, w okręgu Niagara, trwały...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 627

Spis treści
Zamów abonament